A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Тульчинський центр первинної
медико-санітарної допомоги"
Тульчинської міської ради

16 червня 2019 року День медичного працівника

Дата: 11.06.2019 13:56
Кількість переглядів: 267

Маловідоме, але Фрейд панічно боявся числа 62. Коли йому, наприклад, доводилося резервувати номер в готелі, він вибирав той, в якому більше 62 кімнат, а його неприязнь до музики змусила одного разу наказати викинути піаніно його молодшої сестри, поставивши ультиматум: «Або я, або піаніно».

Своїм значущим для медицини дослідженням Луї Пастер зобов’язаний одному пивному заводу, який виступав його спонсором. Власники заводу оплатили йому і поїздку на міжнародний конгрес. Коли Пастеру на конгресі надали слово, перше, що він став робити - розвішувати рекламні плакати пива на сцені. Свою промову Пастер почав словами, що це пиво - найкраще. І лише потім він перейшов власне до справи.

Як відомо, Михайло Булгаков мав медичну освіту і навыть практикував як лікар. Після закінчення медичного університету в 1916 році студента Михайла Булгакова направили за розподілом земським лікарем у Смоленськ, куди він відправився з дружиною Тетяною. У перший же вихід на роботу, вірніше ніч, привезли породіллю, а її розбурханий чоловік, погрожуючи молодому лікарю пістолетом, кричав: «Якщо вона помре, вб’ю!» Пологи приймали разом: Тетяна знаходила в підручнику з гінекології потрібну сторінку і зачитувала, а Булгаков слідував інструкціям. Все закінчилося благополучно.

Середньовічний лікар Теофраст Парацельс (Філіп Ауреол Теофраст Бомбаст фон Гогенгейм) відрізнявся великою пихою. Він вважав себе настыльки великим цілителем і знавцем медицини, що прирівнював себе до Авла Цельса, тому і псевдонім собі взяв Парацельс, що означає «рівний Цельсу». Він не визнавав своїх колег, а праці Авіценни і Гіппократа нещадно топтав зі словами: «Мої черевики тямлять в медицині більше, ніж ці лікарі». Заслуга Парацельса і в тому, що він першим здогадався призвати на службу медицині хімію, він почав лікувати хворих препаратами з заліза, свинцю та ртуті.

Батько медицини Гіппократ, бачив джерелом всіх захворювань жир. Тому всім своїм пацієнтам рекомендував універсальний метод лікування - голодну дієту. Страждаючих легеневими захворюваннями Гіппократ відправляв до підніжжя Везувію подихати «особливим» повітрям. Серед лікарських рослин Гіппократ на перше місце ставив алое.

У третю неділю червня жителі Росії, Білорусії та України, за багаторічною традицією, відзначають День медичного працівника.

Підстава: Указ Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 N3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 N9724-XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні». В Україні святкування Дня медичного працівника в третю неділю червня закріплене Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року.

Дорогі медпрацівники, бажаємо вам міцного здоров’я, тому що і наше здоров’я в цьому випадку буде під вашим надійним захистом! Щастя вам і вашим родинам! І звичайно ж успіхів у роботі, тому що від цього залежить швидкість нашого одужання!

В 2019 році День медичного працівника припадає на 16 червня.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування