Всесвітній день боротьби з астмою
Бронхіальна астма - одне з найпоширеніших хронічних неінфекційних захворювань, яке вважається невиліковним. Проявляється нападами задухи, задишкою, надривним кашлем, болем у грудях. Контроль хвороби дозволяє зменшити прояв симптомів.
Поширені причини бронхіальної астми:
Алергени
Спадкова схильність
Шкідливі умови праці
Низька вага дитини при народженні, куріння матері під час вагітності
Часті респіраторні захворювання
Деякі медикаменти
Ожиріння та низька фізична активність
Кожен пацієнт чи пацієнтка, незалежно від місця реєстрації або проживання, можуть розраховувати на безоплатне лікування бронхіальної астми за Програмою медичних гарантій. Отримати медичну допомогу можна у будь-якому медзакладі країни, який має договір з НСЗУ.
До кого звертатися пацієнту з симптомами астми?
При появі симптомів астми потрібно звернутися до лікаря первинної медичної допомоги: сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким укладено декларацію. Лікар первинки проведе огляд, призначить лікування, випише е-рецепт, а за потреби надаси е-направлення на додаткові обстеження або до вузьких спеціалістів - алерголога, пульмонолога або іншого фахівця. Усі ці послуги покриває Програма медичних гарантій і вони безоплатні для пацієнта.
Як потрапити до профільного спеціаліста?
Маючи е-направлення, пацієнт може обрати будь-який заклад, що уклав договір з НСЗУ за напрямом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”, та записатися на прийом до потрібного фахівця.
Чи входять препарати для лікування бронхіальної астми до програми “Доступні ліки” ?
До програми входять лікарські засоби для лікування хвороб нижніх дихальних шляхів, зокрема і бронхіальної астми. Отримати ліки можна безоплатно або з невеликою доплатою за е-рецептом, який видає лікар первинки. Термін дії рецепту - 30 днів.
Отримати ліки можна в будь-якій аптеці, яка співпрацює з НСЗУ за програмою “Доступні ліки”. Наразі в Україні понад 15 тис. таких аптек, проте до кінця поточного року всі аптечні заклади долучаться до програми.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)